Викендов не чека вистинска пролет – следната недела промена која нема да ви се допадне

 Breaking News

Викендов не чека вистинска пролет – следната недела промена која нема да ви се допадне

Викендов не чека вистинска пролет – следната недела промена која нема да ви се допадне
March 09
09:24 2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места значително облачно, особено на југот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.

До недела времето ќе биде стабилно и суво. За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи.

Коментари

Коментари

Related Articles