ВИДЕО: За Заев Иванов е кукавица што не го потпишува Законот за Двојазичност и не го пушта Законот да живее

 Breaking News

ВИДЕО: За Заев Иванов е кукавица што не го потпишува Законот за Двојазичност и не го пушта Законот да живее

ВИДЕО: За Заев Иванов е кукавица што не го потпишува Законот за Двојазичност и не го пушта Законот да живее
March 16
15:37 2018

Лидерот на СДСМ и Претседател на Владата смета дека Иванов е кукавица што не го потпишува законот за јазиците.

Според Заев, тоа е флагрантно кршење на Уставот.

Заев уште еднаш побара потпишување на законот за да може тој да го помине филтерот на Уставниот суд и венецијанската комисија.

За постапката во Собранието Заев вели дека тоа е план на Талат Џафери и дека тој така одлучил.

Коментари

Коментари

Related Articles