Порше го нападна неверојатниот модел на Тесла: Тие го претстави својот ѕвер во Женева! (ФОТО)

 Breaking News

Порше го нападна неверојатниот модел на Тесла: Тие го претстави својот ѕвер во Женева! (ФОТО)

Порше го нападна неверојатниот модел на Тесла: Тие го претстави својот ѕвер во Женева! (ФОТО)
March 06
22:35 2018

Порше продолжува да го напаѓа Тесла. По моделите „S, X и 3“, минатата недела, германскиот авто-производител направи изненадување во Женева со „Mission E Cross Turismo SUV“.

Со два електрични мотори, 600 коњски сили, возилото достигнува од 0 до 100 км за помалку од 3,5 секунди.

За споредба, „P100D Model X“ достигнува до истата брзина за неверојатни 2,9 секунди.

Овој автомобил е одличен за луѓе, кои сакаат брзи автомобили, но исто сакаат да имаат доволно простор во своето возило.

Коментари

Коментари

Related Articles