Нешто му се подготвува на светот: Ким Јонг Ун сака средба со Доналд Трамп!

 Breaking News

Нешто му се подготвува на светот: Ким Јонг Ун сака средба со Доналд Трамп!

Нешто му се подготвува на светот: Ким Јонг Ун сака средба со Доналд Трамп!
March 08
23:59 2018

Северно корејскиот лидер  Ким Јонг Ун сакал да се сретне со претседателот на САД, Доналд Трамп.

Новинарот Брет Бајер од „Фокс њуз“ пишува дека се подготвува средба помеѓу двата претседатели на државите.

„Ние добивме информација дека Јужна Кореја сака да има средба со Ким Јонг-Ун, а исто така на средбата ќе биде поканет и претседателот Трамп“

„Ова наскоро официјално ќе биде потврдено. Северна Кореја се договара со Јужна за нов состанок, на кој Доналд Трамп ќе треба да разговара со Ким Јонг-Ун, но уште не е познато за што точно ќе се зборува на средбата“, вели Бајер.

Коментари

Коментари

Related Articles