Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

 Breaking News

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето

Моќна маска од две состојки која го брише уморот од лицето
March 12
17:08 2018

Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање.

Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против ситните брчки и разните дамки на лицето.

Потребно е:

-лимонов сок

-две лажички сода бикарбона (содата е одлична за пилинг. Експертите советуваат дека со содата е добра и за пилинг за рацете).

Подготовка:

Промешајте лажичка лимонов сок со две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста. Намачкајте го лицето и вратот. Нанесената маска држете ја 15 минути. Користете топла, влажна крпа и избршете ја маската од лицето.

Со студена вода, затворете ги порите и потхранете ја кожата со крема.

Доколку имате проблем со проширени пори во маската наместо сода ставете изматена белка од јајце. Ефектот ќе биде неверојатен.

МАСКА ЗА ЛИЦЕ

Коментари

Коментари

Related Articles