Кога Талат Џафери ќе се опушти на забава (ФОТО)

 Breaking News

Кога Талат Џафери ќе се опушти на забава (ФОТО)

Кога Талат Џафери ќе се опушти на забава (ФОТО)
March 09
15:43 2018

Талат Џафери меѓу гостите на 32 роденден на пејачката и водителка Биг Мама.

На пауза меѓу обврски, Џафери во опуштена атмосфера ужива во студиото на ТВ 21 каде што Мама го славеше роденденот.

Друштво му правеше и поранешниот министер за економија, Ваљон Сарачини.

Меѓу гостите беа и Аделина Тахири, Коки од „Тајфата“, Елена Стефановска, Ненад Георгиевски, Зоран Шурбески и многу личности од јавниот живот во Македонија.

Коментари

Коментари

Related Articles