ФОТО: Груевски после судење си купи ѓеврек и јогурт – граѓаните се сликаа со него и го нарекуваа „Војвода“

 Breaking News

ФОТО: Груевски после судење си купи ѓеврек и јогурт – граѓаните се сликаа со него и го нарекуваа „Војвода“

ФОТО: Груевски после судење си купи ѓеврек и јогурт – граѓаните се сликаа со него и го нарекуваа „Војвода“
March 15
14:33 2018

Екс премиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска по судењето во случајот „Тенк“ во кој СЈО го гони за набавка на државниот Мерцедес не сакаше да ги коментира вчерашните случувања во Собранието кога токму тој беше во главната улога.

Груевски по судењето од уличниот продавач си купи ѓеврек и јогурт. Голем број граѓани кои се најдоа пред судот се фотографираа со него.

Очевидци раскажуваат дека Груевски бил нарекуван „Војвода“ од пристуните.

Погледнете ја галеријата:

Коментари

Коментари

Related Articles