Живот

 Breaking News

Сите заедно да и помогнеме на Цаци

    Сите заедно да и помогнеме на Цаци

Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата.По итна хирушка интервенција, проследена со радиотерапија и девет циклуса

Read Full Article

Не сакал да задоцни на работа, па пешачел цела ноќ, младото момче ги воодушеви сите, а неговиот шеф направи нешто прекрасно (Видео)

    Не сакал да задоцни на работа, па пешачел цела ноќ, младото момче ги воодушеви сите, а неговиот шеф направи нешто прекрасно (Видео)

Приказната за посветеното младо момче од Алабама кое пешачело речиси цела ноќ за да не задоцни на првиот ден на работа, стана вирална и го воодушеви целиот свет, особено неговиот

Read Full Article

Прстите на рацете кажуваат многу за вас и вашиот карактер

    Прстите на рацете кажуваат многу за вас и вашиот карактер

А. Велат дека луѓето на кои прстот на кој се носи прстенот им е подолг од показалецот се многу убави. Тие зрачат со шарм што другите луѓе го сметаат за

Read Full Article

Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите – ова е причината

    Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите – ова е причината

Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите- барем така велат старите народни обичаи и календари. Според народниот календар, 15 септември е вистинско време за почеток

Read Full Article

Македонците се помалку ја посетуваат Грција – повеќе патуваат во овие држави

  Македонците се помалку ја посетуваат Грција – повеќе патуваат во овие држави

Иако Грција важи за омирена туристичка дестинација за летување на Македонците, се чини дека бројката на граѓани кои ја посетуваат

Read Full Article

Поштар е татко на 1.300 деца – во тоа успеал на неверојатен начин

  Поштар е татко на 1.300 деца – во тоа успеал на неверојатен начин

Осумдесет и седум годишен поштар од Тенесиј е татко на дури 1.300 деца, штоа е потврдено со ДНК анализа. Тој

Read Full Article

Се сте правеле погрешно – вака се перат алишта, а ќе бидат почисти и побрзо ќе се исушат

  Се сте правеле погрешно – вака се перат алишта, а ќе бидат почисти и побрзо ќе се исушат

Шенон Лаш од Австралија е експерт во домашните работи и сите домаќинки едвај ги чекаат нејзините совети. Во разговор за

Read Full Article

Мажите со овие хороскопски знаци се најлоши во брак

  Мажите со овие хороскопски знаци се најлоши во брак

Според хороскопот, овие мажи се најлоши за сопруг. Тука е девицата. Овие мажи се љубоморни и ситничарат, па тешко ќе

Read Full Article

Повкусно од ајвар: Цепкани пиперки во тегла, царица на зимниците, ставете и лукче

  Повкусно од ајвар: Цепкани пиперки во тегла, царица на зимниците, ставете и лукче

Направете вкусни цепкани пиперки во тегла за зимата. Ставете и лукче, по желба. Ви требаат 5 килограми пиперки, 5 лажици

Read Full Article

Нова хит зимница подобра од ајвар и малиџано: Ловечка салата во тегли

  Нова хит зимница подобра од ајвар и малиџано: Ловечка салата во тегли

СОСТОЈКИ: 1 л. доматно пире 2 кг. пиперки 500 гр. кромид 500 гр. морков 100 гр. сол 100 гр. шеќер

Read Full Article
1 2 3 211

НОВО