Забава

 Breaking News

Како ќе звучат македонските песни со промената на името? Хит видео од „Фчерашни Новости“

    Како ќе звучат македонските песни со промената на името? Хит видео од „Фчерашни Новости“

Погледнете како звучат преработките на познатите македонски песни, со вметнување на предлозите за евентуално ново име на нашата држава, во изведба на хорот „Распеани Кутлешани“. Инаку, иако ситуацијата во која

Read Full Article

Фото на денот: Рибар на Партизански Езера или кајакар во Прилепска Венеција?

    Фото на денот: Рибар на Партизански Езера или кајакар во Прилепска Венеција?

Кајакар во центарот на Прилеп, е една од фотографиите кои кружат на социјалните мрежи, погледнете ја: Денеска имавме неколку наслови за Партизанските плажи е сега овој пат да посветиме малце

Read Full Article

Street dance Гет Фит од Штип со освоено второ место во Србија (фото)

    Street dance Гет Фит од Штип со освоено второ место во Србија (фото)

На 9-ти и 10-ти Јуни во Јагодина Србија се одржи Интернационален натпревар по хип хоп и модерни танци каде што учествуваа над 2000 танчери. Street dance Гет Фит групата од

Read Full Article

ФОТО: „Мамa, те сака Ада“ – Шекеринска објави фотографија од својата ќерка за роденденот

    ФОТО: „Мамa, те сака Ада“ – Шекеринска објави фотографија од својата ќерка за роденденот

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, вчера го прослави својот 46-ти роденден. По тој повод таа одлучи да објави фотографија од изненадувањето кое ѝ го приредила нејзината ќерка – мафини на

Read Full Article

ФОТО: Големо изненадување на свадбата на синот на Драган Вучиќ – сите гости воодушевени

  ФОТО: Големо изненадување на свадбата на синот на Драган Вучиќ – сите гости воодушевени

Драган Вучиќ го ожени синот Мартин Вучиќ и доби снаа, а малкумина знаат какво изненадување имаше во текот на свадбата.

Read Full Article

Задача по која излуде интернетот – Постојат 4 потенцијални решенија, а 90% од луѓето одговараат погрешно

  Задача по која излуде интернетот – Постојат 4 потенцијални решенија, а 90% од луѓето одговараат погрешно

На прв поглед делува како едносавна задача, но со оглед на битките кои се водат под коментарите на оваа задача,

Read Full Article

КАЈ СИ БЕ БРАТ СЕ ОТКАЖУВА ОД МАЈКА МУ… (ВИДЕО ХИТ)

  КАЈ СИ БЕ БРАТ СЕ ОТКАЖУВА ОД МАЈКА МУ… (ВИДЕО ХИТ)

Го освои интернетот со 454 000 прегледи на Јутјуб цела нација го знае „абе брат кај си ме забораивте“. Денеска

Read Full Article

Како странец целосно ја опиша Македонија и собра милион прегледи на Јутјуб (ВИДЕО)

  Како странец целосно ја опиша Македонија и собра милион прегледи на Јутјуб (ВИДЕО)

Погледнете го ова хит видео кое на Youtube има повеќе од 1 милион прегледи. Се работи за влогер кој ја

Read Full Article

Предлогот на Миле Паника од К-15 за новото име на Македонија стана реалност (Видео обраќање)

  Предлогот на Миле Паника од К-15 за новото име на Македонија стана реалност (Видео обраќање)

Кога македонскиот црн хумор ќе стане реалност … И додека нашита новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот

Read Full Article

Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти (видео)

  Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти (видео)

Честитки од нашата екипа до сите матуранти, а особено до матурантите од средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“ од Тетово. Човекот

Read Full Article
1 2 3 38

НОВО