ВИДЕО

 Breaking News

Поповски: Џафери направи грешка во чекори, сега целата одговорност е кај Ѓорге Иванов

    Поповски: Џафери направи грешка во чекори, сега целата одговорност е кај Ѓорге Иванов

Универзитетскиот професор, поранешен министер и учесник во подготовката на многу легислативни решенија, вчера гостуваше во емисијата со дебатен карактер „360 Степени“, каде го истакна своето мислење во врска со донесувањето

Read Full Article

ВИДЕО: За Заев Иванов е кукавица што не го потпишува Законот за Двојазичност и не го пушта Законот да живее

    ВИДЕО: За Заев Иванов е кукавица што не го потпишува Законот за Двојазичност и не го пушта Законот да живее

Лидерот на СДСМ и Претседател на Владата смета дека Иванов е кукавица што не го потпишува законот за јазиците. Според Заев, тоа е флагрантно кршење на Уставот. Заев уште еднаш

Read Full Article

Путин откри како го преживеал атентатот: Беше Нова година, мислев дека има огномет, а потоа пилотот извика „нападнати сме!“ (ВИДЕО)

    Путин откри како го преживеал атентатот: Беше Нова година, мислев дека има огномет, а потоа пилотот извика „нападнати сме!“ (ВИДЕО)

Во новиот документарец за рускиот претседател Владимир Путин, кој го изработи новинарот Андреј Кондрашов, оретседателот на Русија се присети на инцидентот од 2000 година кога неговиот хеликоптер беше нападнат над

Read Full Article

Анти-албански графити осамнаа во Скопје (ВИДЕО)

    Анти-албански графити осамнаа во Скопје (ВИДЕО)

Антиалбански графити се појавија на ѕидот на Институтот за Албанското Културно и Духовно наследство, во близина на градскиот парк. Авторот тоа го напишал на три места, за да се гледа

Read Full Article

ВИДЕО: Никола Груевски по инцидентот со Талат Џафери

  ВИДЕО: Никола Груевски по инцидентот со Талат Џафери

Екс-премиерот и пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски замина од Собранието на Република Македонија, по краткиот инцидент со Талат

Read Full Article

Потресно сведоштво на 90 годишна бабичка од Берово: Мојот роден татко гние во земјата за Македонија Обединета да е! (ВИДЕО)

  Потресно сведоштво на 90 годишна бабичка од Берово: Мојот роден татко гние во земјата за Македонија Обединета да е! (ВИДЕО)

Деведесет годишната Елена од Берово, со солзи во очите и со слика во рацете од нејзиниот роден татко кој животот

Read Full Article

Талат Џафери се изнервира: Ти држи камера тука и тоа можеш да го правиш (ВИДЕО)

  Талат Џафери се изнервира: Ти држи камера тука и тоа можеш да го правиш (ВИДЕО)

Талат Џафери, од вчерашната прес-конференција по повод нелегалното носење законот за двојазичност брутално ги навредуваше медиумските работници и игнорантски се

Read Full Article

Заев: Македонија – земја на сите наши граѓани, тоа е патоказ за нашата иднина (Видео)

  Заев: Македонија – земја на сите наши граѓани, тоа е патоказ за нашата иднина (Видео)

Почитувани граѓани, Вчера, Собранието на Република Македонија го донесе Законот за употреба на јазиците. Овој Закон е сериозен придонес во

Read Full Article

Заев 2016 година: Кој бе тое ќе спроведе Двојазичност? Во Радовиш, во Струмица, во Прилеп, во Кавадарци? Глупости невидени (ВИДЕО)

  Заев 2016 година: Кој бе тое ќе спроведе Двојазичност? Во Радовиш, во Струмица, во Прилеп, во Кавадарци? Глупости невидени (ВИДЕО)

Од петни жили, иако многу невешто, се обидуваше Заев да не убиеди дека Тиранската палтформа е игран филм кој се одигрува исклучиво

Read Full Article

Објавено видео од радоста на Али Ахмети „Бадинтер, Бадинтер“ вика на гласањето (ВИДЕО)

  Објавено видео од радоста на Али Ахмети „Бадинтер, Бадинтер“ вика на гласањето (ВИДЕО)

Со 64 гласа „за”, без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Тетова сот објави снимка направена со

Read Full Article
1 2 3 96