Свет

Фото скандал во Германија: Додека Ердоган и Меркел држеа говор се влетал тој

    Фото скандал во Германија: Додека Ердоган и Меркел држеа говор се влетал тој

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, во моментов престојува во посета на Германија за заедно со германската канцеларка Ангела Меркел да свртат нова страниица во односите после двегодишната напнатост. Наконференцијата за

Read Full Article

Поштар е татко на 1.300 деца – во тоа успеал на неверојатен начин

    Поштар е татко на 1.300 деца – во тоа успеал на неверојатен начин

Осумдесет и седум годишен поштар од Тенесиј е татко на дури 1.300 деца, штоа е потврдено со ДНК анализа. Тој наведува дека не се срами поради тоа и дека често,

Read Full Article

ВИДЕО: Поплавата на летувалиштето не му пречела – земал душек и запливал на раскрсница

    ВИДЕО: Поплавата на летувалиштето не му пречела – земал душек и запливал на раскрсница

И покрај поплавите на шпанското летувалиште Бендир, еден од туристите не бил спречен убаво да си помине. Земал душек на дување и решил да плива во водата среде поплавената улица.

Read Full Article

ВИДЕО: Го грабнале бебето од болница, француската полиција трага по македонците, камерите ги снимиле

    ВИДЕО: Го грабнале бебето од болница, француската полиција трага по македонците, камерите ги снимиле

Родители од Македонија се осомничени дека го киднапирале нивното 13-месечно бебе од болница во францускиот град Мец. Детето се лекувало цели два месеца но с’е уште му е потребна постојана

Read Full Article

ВИДЕО: Ова не е река, вака изгледа автопатот после разорниот ураган Флоренс

  ВИДЕО: Ова не е река, вака изгледа автопатот после разорниот ураган Флоренс

Ураганот Флоренс кој беснее во САД зад себе остави најмалку 33 мртви. Околу 343.000 луѓе останаа без електрична енергија во

Read Full Article

Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

  Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

Рускиот претседател Владимир Путин му кажал на кинескиот бизнисмен Џеку Ма, дека нема да се пензионира, изјавил Дмитриј Песков. Песков

Read Full Article

ВИДЕО: Среде септември снег по улиците – мештаните запрепастени

  ВИДЕО: Среде септември снег по улиците – мештаните запрепастени

Жителите од Јужна Африка се видно зачудено по снегот кој деновиве врне како да е јануари. Снегот донел и пад

Read Full Article

Трамп со порака за Иванов пред референдумот: Договорот од Преспа го отвора патот

  Трамп со порака за Иванов пред референдумот: Договорот од Преспа го отвора патот

Договорот од Преспа го отвора патот на Македонија до членството во НАТО и ЕУ, му пишува американскиот претседател Доналд Трамп

Read Full Article

Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

  Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

Американскиот лобист за македонската кауза Џејсон Мико позира со претходното македонско државно знаме со сонцето од Кутлеш, откако се искачи

Read Full Article

ВИДЕО: Америка верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот

  ВИДЕО: Америка верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот

САД веруваат дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот – интервју со шефот за Балканот во американскиот Стејт Департмент,

Read Full Article
1 2 3 86

НОВО