Спорт

 Breaking News

УЕФА: По 300 илјади евра за македонските прволигаши

    УЕФА: По 300 илјади евра за македонските прволигаши

Сензационална информација за клубовите во нашата Прва лига од тековната 2017/2018 сезона. Околу Нова година или нешто пред или после тоа, секој прволигаш ќе добие по неверојатни 300.000 евра, или

Read Full Article

Хит на социјалните мрежи: Бесниот шеик од ПСЖ со камшик го спобрка тренерот (ВИДЕО)

    Хит на социјалните мрежи: Бесниот шеик од ПСЖ со камшик го спобрка тренерот (ВИДЕО)

ПСЖ доживеа пораз и на домашен терен во двомечот од осминафиналето против Реал Мадрид во Лигата на шампиони. Парижаните загубија со 1:2 или вкупни 2:5 во дуелот со “кралевите” и

Read Full Article

ФОТО: Бобан Грнчаров го посети избодениот Комита: Малечок, те чекаме на трибина!

    ФОТО: Бобан Грнчаров го посети избодениот Комита: Малечок, те чекаме на трибина!

Капитенот на македонскиот фудбалски првак Вардар, Бобан Грнчаров, денеска беше во посета на Златко Трајковски, повредениот навивач на црвено-црните, кој беше избоден во четвртокот во центарот на Скопје, објави Спорт1.мк

Read Full Article

Раул Гонзалес: Немам желба, кој сака нека дојде, ние ќе бидеме спремни

    Раул Гонзалес: Немам желба, кој сака нека дојде, ние ќе бидеме спремни

Вардар за противник во четвртфиналето во Лигата на шампионите ќе го чека подобриот од дуелот меѓу Пик Сегед и Келце/Кил. По завршување на дуелот со Висла Плоцк, Раул Гонзалез потенцираше

Read Full Article

Бекер откри: Ѓоковиќ е злоставуван, лактот не е негов единствениот проблем

  Бекер откри: Ѓоковиќ е злоставуван, лактот не е негов единствениот проблем

Неговиот единствен проблем не е лакотот, повредите се последица на убиствениот распоред на турнирите, вели поранешниот тренер на српскиот тенисер

Read Full Article

Почина легендата на Барселона, доживеа срцев удар на улица

  Почина легендата на Барселона, доживеа срцев удар на улица

Легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро, попознат како Квини, почина синоќа на 69-годишна возраст од последици на срцев удар. Квини го

Read Full Article

Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

  Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

Навивачите на Северна Кореја останаа без зборови на бината. Не знаеа како да реагираат? За нив ова се случува прв

Read Full Article

МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

  МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО КОРЕЈА

Македонија на Зимските Олимписки Игри ќе ја претставуваат 17-годишната Викторија Тодоровска во нордиско скијање (10 километри), 19 годишниот Ставре Јада

Read Full Article

Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

  Ставре Јада го развиори македонското знаме на отворањето на ЗОИ

Ставре Јада, еден од тројцата македонски олимпијци кои ја претставуваат Македонија на Зимските олимписки игри (ЗОИ) кои се отворени денеска

Read Full Article

Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

  Лазаров: Не ја оставам оваа Македонија!

Видовме пробна верзија на „Македонија без Лазаров“ и не дај Боже наскоро да го гледаме целиот „филм“. Капитенот на македонската

Read Full Article
1 2 3 10