Спорт

 Breaking News

Видео: Жесток балканец направил 2370 склекови за еден час, а сега ќе се бори за нов светски рекорд во уште потешка дисциплина

    Видео: Жесток балканец направил 2370 склекови за еден час, а сега ќе се бори за нов светски рекорд во уште потешка дисциплина

Светскиот рекордер со 2370 направени склекови за еден час, тргнува во поход да собори нов Гинисов рекорд во уште потешка дисциплина. После напуштањето на српската војска, иако бил еден од

Read Full Article

ФОТО: Иванов се сретна со младиот Марко кој го преплива Охридско езеро

    ФОТО: Иванов се сретна со младиот Марко кој го преплива Охридско езеро

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов и неговата сопруга г-а Маја, денеска во Вила Билјана во Охрид, го примија Марко Пејчиноски кој го преплива Охридското езеро. На средбата со

Read Full Article

Првата изјава на детето херој Марко кој го преплива Охридско Езеро – Беше лесно (ВИДЕО)

    Првата изјава на детето херој Марко кој го преплива Охридско Езеро – Беше лесно (ВИДЕО)

Марко Пејчиновски вчера го преплива Охридското Езеро и ја воодушеви целата македонската јавност која и денес е под импресии од подвигот на младото момче. После големиот подвиг очекувано беше воодушевен,

Read Full Article

ДЕТЕ-ХЕРОЈ: 12-годишниот Марко Пејчиновски го преплива Охридското езеро

    ДЕТЕ-ХЕРОЈ: 12-годишниот Марко Пејчиновски го преплива Охридското езеро

Младиот херој, 12-годишниот Марко Пејчиновски од Охрид денес го преплива Охридското езеро. И покрај здравствениот проблем кој го има, инфаркт на коска на долните екстремитети, тоа не го спречи да

Read Full Article

Што и подготви Лука Модриќ на сопругата за роденден: Фудбалерот со љубовна порака

  Што и подготви Лука Модриќ на сопругата за роденден: Фудбалерот со љубовна порака

Вања веќе 13 години е најголема поддршка на својот сопруг, а се запознале кога Лука имал 19 години, а таа

Read Full Article

Смеење до солзи: Најлуди сеирџии од Мундијалот во Русија – од Нејмар до Колинда (ФОТО)

  Смеење до солзи: Најлуди сеирџии од Мундијалот во Русија – од Нејмар до Колинда (ФОТО)

Можеби Светското првенство во Русија заврши, но импресиите уште не стивнуваат, па на социјалните мрежи може да се најдат многу

Read Full Article

ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

  ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

Целиот свет го следеше состанокот на двајцата лидери во Хелсинки. Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега,

Read Full Article

ФОТО: Колинда ги насмеа сите на Мундијалот, направи голема грешка и Путин се смееше со солзи

  ФОТО: Колинда ги насмеа сите на Мундијалот, направи голема грешка и Путин се смееше со солзи

Хрватската претседателка Колинда направи мал кикс на Светското Првенство во фудбал поради кој и се смеат сите. Имено, таа го

Read Full Article

ФОТО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

  ФОТО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

Внукот на најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе, тргна по неговите стапки, објави Курир. Стефан

Read Full Article

ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

  ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада Русија по пеналите и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство. Додека на теренот атмосферата

Read Full Article
1 2 3 13

НОВО