Политика

 Breaking News

Коѕијас: Го поздравувам Преспанскиот договор кој не ослободи од затворот

    Коѕијас: Го поздравувам Преспанскиот договор кој не ослободи од затворот

Министерот за внатрешни работи на Грција, Никос Коѕијас денеска оствари средба со својот германски колега Хајко Мас во Атина уште еднаш го поздрави Преспански договор, кој, според него, ги ослободил

Read Full Article

Повторно се огласи Тодоров: Ќе го направам гласачкото ливче неважечко, не го предавам ВМРО-ДПМНЕ

    Повторно се огласи Тодоров: Ќе го направам гласачкото ливче неважечко, не го предавам ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров потврди дека нема да го бојкотира претстојниот референдум, но оти ќе направи гласачкото ливче да биде неважечко. Тој вели дека

Read Full Article

Што ќе се случува на 30 септември – Зеколи за планот на Заев

    Што ќе се случува на 30 септември – Зеколи за планот на Заев

Вечерта на 30 септември, независно од резултатите на гласањето, Заев ќе прогласи победа и успешен референдум, предвидува аналитичарот Арсим Зеколи. Аналитичарот натаму обреазложува дека Заев својот проглас ќе го образложи

Read Full Article

Мицкоски: Ако излезат помалку од 900.000 гласачи референдумот е неуспешен, ако се поништи законот, тогаш нека се поништи и референдумот од 2004 година

    Мицкоски: Ако излезат помалку од 900.000 гласачи референдумот е неуспешен, ако се поништи законот, тогаш нека се поништи и референдумот од 2004 година

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во дебатната емисија Клик Плус на ТВ 21 истакна дека доколку на референдумот за промена на името излезат помалку од 900 илјади

Read Full Article

ФОТО: Пратеничката Нола ги разбуди сите, не кажа дали ќе гласа против Преспанскиот договор, за подоцна да го дополни статусот

  ФОТО: Пратеничката Нола ги разбуди сите, не кажа дали ќе гласа против Преспанскиот договор, за подоцна да го дополни статусот

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Нола Исмајлоска Старова предизвика емотивни реакции на социјалните мрежи откако објави навидум неодреден став како ќе се

Read Full Article

Отец Пимен: На 30-ти ќе излезам и ќе го дадам својот глас „ЗА“ (ВИДЕО)

  Отец Пимен: На 30-ти ќе излезам и ќе го дадам својот глас „ЗА“ (ВИДЕО)

Отец Пимен е дел од кампањата „Излези ЗА европска Македонија“. Тој во краткото видео вели дека ова е историска шанса

Read Full Article

Клековски: СДСМ ќе прогласи успешен референдум со 700 илјади излезени гласачи

  Клековски: СДСМ ќе прогласи успешен референдум со 700 илјади излезени гласачи

Аналитичарот Сашо Клековски во вечерашното свое гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, соопшти вистинска бомба дека впрочем СДСМ

Read Full Article

Могерини: Не ви се мешам во домашната политика но излезете и гласајте

  Могерини: Не ви се мешам во домашната политика но излезете и гласајте

„На 30-ти септември кога ќе излезете на гласање, запамтете дека вие го имате клучот за вашата иднина. Немојте да молчите,

Read Full Article

Никола Тодоров: Ќе гласам „ЗА“ на Референдумот

  Никола Тодоров: Ќе гласам „ЗА“ на Референдумот

Поранешниот министер за здравство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека ќе гласа на престојниот референдумот, јавува Фокус.

Read Full Article

Фрчковски: Не ми се допаѓа тонот нa Бранко Црвенковски, никогаш не се бавел со спорот за името, треба да се воздржи од коментари (видео)

  Фрчковски: Не ми се допаѓа тонот нa Бранко Црвенковски, никогаш не се бавел со спорот за името, треба да се воздржи од коментари (видео)

Љубомир Фрчковски во гостувањето во емисијата Click Plus го искритикува своевремено својот соработник Бранко Црвенковски дека дал премногу неубедлив став

Read Full Article
1 2 3 97

НОВО