Црна Хроника

Невидено досега: Како е уапсен новинарот што не го давал материјалот од протестот (ВИДЕО)

    Невидено досега: Како е уапсен новинарот што не го давал материјалот од протестот (ВИДЕО)

Во видеото објавено од порталот infomax.mk се гледа како со употреба на насилни средства полицијата го апси новинарот на оваа редакција. Новинарот е уапсен затоа што не сака да ја

Read Full Article

Се вработил во УБК со лажна диплома, му дале и унапредување

    Се вработил во УБК со лажна диплома, му дале и унапредување

Кривични пријави се поднесени против неколку лица од приватна високо образовна установа во земјава поради тоа што му овозможиле на 33-годишниот М.Б. од Куманово да се стекне со диплома на

Read Full Article

ВИДЕО: Акцијата започнала во раните утрински часови, МВР со детали што се случило во тетовско Ларце

    ВИДЕО: Акцијата започнала во раните утрински часови, МВР со детали што се случило во тетовско Ларце

Денеска (04.06.), во раните утрински часови, во село Ларце, тетовско, припадници на Министерството за внатрешни работи по претходно изготвен план, презедоа мерки и активности за лишување од слобода на Ј.Р.

Read Full Article

ФОТО: Полицијата на терен во сообраќајна акциска контрола за сузбивање на „дивите трки“ по скопските улици

    ФОТО: Полицијата на терен во сообраќајна акциска контрола за сузбивање на „дивите трки“ по скопските улици

Во текот на вчерашниот ден (31.05.), поточно во периодот од 19,00 до 24,00 часот од страна на Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје и Одделението

Read Full Article

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

  Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

Вчера 29- годишната К.М од Струмица пријавила дека од паркинг во Скопје и исчезнал автомобилот „Ауди А 5“ Имено во

Read Full Article

Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

  Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

Вчера во 16 часот и 20 минути на улица „Фуштанска“ во Тетово, четири непознати лица со патничко возило „Фолксваген Голф“

Read Full Article

Инцидент на скопски Бит Пазар: Поголема група во судир со полицијата

  Инцидент на скопски Бит Пазар: Поголема група во судир со полицијата

Судир на полицијата со поголема група граѓани во моментов се случува во близина на Битпазар, јавуваат очевидци за Press24. Според

Read Full Article

ФОТО: Полицијата влезе на пластичарска улица, инциденти и приведувања

  ФОТО: Полицијата влезе на пластичарска улица, инциденти и приведувања

Полицијата реагираше и приведе жители на Скопје од пластичарската улица кои се бунтоваа поради отстранување на неправилно паркирани возила, пренесува А1он.

Read Full Article

Драма во Скопје: Вооружени со пиштоли сакале насилно да влезат во автобус на ЈСП, полицијата го пронашла пиштолот

  Драма во Скопје: Вооружени со пиштоли сакале насилно да влезат во автобус на ЈСП, полицијата го пронашла пиштолот

Две лица попладнево се обиделе насилно да влезат со пиштол во автобус број 16 на Јавното сообраќајно претпријатие, потврдија од

Read Full Article

Крадците ги следат социјалните мрежи – Полицијата откри што е украдено од станот на Лила

  Крадците ги следат социјалните мрежи – Полицијата откри што е украдено од станот на Лила

Во Полициската станица Бит Пазар, 47-годишната Л.С. пријавила дека на 01. мај во времето од 13.30 до 18.05 часот во

Read Full Article
1 2 3 74

НОВО