Црна Хроника

Не може да докаже дека е жив: Државата го прогласила за мртов!

    Не може да докаже дека е жив: Државата го прогласила за мртов!

Судот во Романија ги отфрли тврдењата на еден човек дека е жив, откако претходно официјално бил прогласен за мртов. Портпаролката на судот кажала дека 63-годишниот Константин Релиу го изгубил процесот

Read Full Article

Анти-албански графити осамнаа во Скопје (ВИДЕО)

    Анти-албански графити осамнаа во Скопје (ВИДЕО)

Антиалбански графити се појавија на ѕидот на Институтот за Албанското Културно и Духовно наследство, во близина на градскиот парк. Авторот тоа го напишал на три места, за да се гледа

Read Full Article

Со камион влетал во пасошката кабина на граничниот премин Табановце, повреден полицаец

    Со камион влетал во пасошката кабина на граничниот премин Табановце, повреден полицаец

Полицаец бил повреден кога камион урнал кабина за пасошка контрола на граничниот премин Табановце. Според МВР, инцидентот се случил вчера околу 19 часот кога камион сопственост на приватна фирма од

Read Full Article

Синоќа запален автомобилот на пратеничката на СДСМ од Виница, автомобилот Сеат Леон целосно изгорел

    Синоќа запален автомобилот на пратеничката на СДСМ од Виница, автомобилот Сеат Леон целосно изгорел

Автомобил „сеат леон“ со винички регистарски таблички ноќеска е запален во Виница. Дел од медиумите објавија дека станува збор за автомобилот на пратеничката на СДСМ Славица Шуманска-Митева. Случајот е евидентиран

Read Full Article

Очевидец раскажува: Утрово 08:20 падна карпата, за дел од секундата нашиот сограѓанин не заврши под карпата (ФОТО)

  Очевидец раскажува: Утрово 08:20 падна карпата, за дел од секундата нашиот сограѓанин не заврши под карпата (ФОТО)

„Денес во 08:20 часот по месноста на Долни дукани при самиот влев на Тополка во Вардар се одрона карпата од

Read Full Article

ФОТО: Голема карпа падна на излезот од Велес, граѓаните реагираат да се стават заштитни мрежи, за среќа нема повредени

  ФОТО: Голема карпа падна на излезот од Велес, граѓаните реагираат да се стават заштитни мрежи, за среќа нема повредени

Голема карпа денеска падна на излезот од Велес. Граѓаните на социјалните мрежи реагираат да се стават мрежи на сите карпи,

Read Full Article

ЕКСКЛУЗИВНО: Уапсен висок функционер во МВР близок до Оливер Спасовски

  ЕКСКЛУЗИВНО: Уапсен висок функционер во МВР близок до Оливер Спасовски

Висок функционер во Министерството за внатрешни работи, исклучително близок до Министерот Оливер Спасовски попладнево е приведен под сомение за поткуп,

Read Full Article

Сообраќајка попладнево на автопатот Скопје – Велес: Едно лице пренесено во болница

  Сообраќајка попладнево на автопатот Скопје – Велес: Едно лице пренесено во болница

Според информацијата од СВР Велес денеска околу 11 часот на автопатот Велес – Скопје кај месноста Пуста Кула се случила

Read Full Article

Повторно нападнат полицаец поради погрешно паркирано возило – полицијата реагирала, напаѓачот сега доби кривична

  Повторно нападнат полицаец поради погрешно паркирано возило – полицијата реагирала, напаѓачот сега доби кривична

Полициски службеник бил нападнат од 2 лица од општината Врапчиште откако се обидел да интервенира поради погрешно паркирано возило, информира

Read Full Article

„Досие“: Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово

  „Досие“: Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово

Убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов вчера успеал да побегне од затворот Идризово, по што во 2 часот по полноќ

Read Full Article
1 2 3 68