Технологија

 Breaking News

Цената засега не е позната, ова е првиот летечки автомобил, а кинезите веќе го произведија (Видео)

    Цената засега не е позната, ова е првиот летечки автомобил, а кинезите веќе го произведија (Видео)

Информацијата која овие денови пристигнува од Кина дека оваа земја работи на летечки автомобили, предизвика големо внимание кај светската јавност. Еден таков автомобил е веќе направен. Иако за нашите простори

Read Full Article

Фејсбук пробиен – ако утрово ви се случи ова проверете ги своите податоци

    Фејсбук пробиен – ако утрово ви се случи ова проверете ги своите податоци

Друштвената мрежа Фејсбук соопшти дека денеска скоро 50 милиони корисници биле изложени на безбедносен проблем. Ранливоста во заштитата на податоци хакерите можеле да ја искористат преку опцијата „Вју ез“ (View

Read Full Article

Секогаш кога грми овие работи треба да ги исклучите од струја

    Секогаш кога грми овие работи треба да ги исклучите од струја

По сончевите пеколни денови се најавува силно невреме и попладнево да останете дома. Познато е меѓу народот дека кога грми треба да изгаснеме се дома, за да не удри гром,

Read Full Article

Неверојатно откритие на научниците: Под површината на Земјата има големо количество дијаманти!

    Неверојатно откритие на научниците: Под површината на Земјата има големо количество дијаманти!

Под површината на Земјата се наоѓа големо богатство од неколку милијарди тони дијаманти. Барем така тврдат научници од Институт за технологија во Масачусетс. Меѓутоа, тие предупредуваат дека засега никој не

Read Full Article

Радост за фановите: Рено го претстави најмоќното возило досега! (ФОТО)

  Радост за фановите: Рено го претстави најмоќното возило досега! (ФОТО)

Францускиот произведувач ја претстави новата спортска верзија на Меган РС Трофи. Новиот Меган РС Трофи ќе има 1,8-литарски турбо мотор

Read Full Article

Нема повеќе тајни: Се појавија фотографии од новиот телефон на Самсунг (ФОТО)

  Нема повеќе тајни: Се појавија фотографии од новиот телефон на Самсунг (ФОТО)

За три недели Самсунг во Њујорк ќе го претстави новиот „Note“, а се појавија и нови фотографии од уредот. Очигледно,

Read Full Article

Шокантно откритие: Ни се „сервираат“ ли повторно лаги!? НАСА уништувала докази на Марс!?

  Шокантно откритие: Ни се „сервираат“ ли повторно лаги!? НАСА уништувала докази на Марс!?

Американската вселенска агенција НАСА, очигледно, уништила живи организми на Марс, а на тоа покажуваат голем број извештаи. Извештајот против НАСА

Read Full Article

Истражувачи пронајдоа руски воен брод со злато потопен пред 113 години (ВИДЕО)

  Истражувачи пронајдоа руски воен брод со злато потопен пред 113 години (ВИДЕО)

Руски воен брод потопен пред 113 години е откриен во близина на брегот на Јужна Кореја. Истражувачите веруваат дека на

Read Full Article

Неверојатен концепт на Астон Мартин: Познатиот бренд „летна“ во височините! (ФОТО)

  Неверојатен концепт на Астон Мартин: Познатиот бренд „летна“ во височините! (ФОТО)

Англискиот произведувач Астон Мартин има големи амбиции за иднината, откако претстави нов концепт. Во Астон Мартин не работат само на

Read Full Article

Светските компании одлучија: Северниот пол ќе стане центар за складирање на податоци! (ВИДЕО)

  Светските компании одлучија: Северниот пол ќе стане центар за складирање на податоци! (ВИДЕО)

Рускиот Арктик може да стане еден од најголемите светски центри за складирање на податоци од меѓународните компании, кажа Александер Воротников.

Read Full Article
1 2 3 40

НОВО