Став

 Breaking News

Ане Лашкоска: Нема да бидам пратеник кој ќе поддржи промена на името, Татковината ни е света! Ја носам во срцето!

    Ане Лашкоска: Нема да бидам пратеник кој ќе поддржи промена на името, Татковината ни е света! Ја носам во срцето!

Почитувани сограѓани, Јас Ане Лашкоска, како кандидат за пратеник на ВМРО – ДПМНЕ ја побарав Вашата поддршка на парламентарните избори во 2011, 2014 и 2016 година. И тогаш, а и

Read Full Article

Ефтов: Многу кариери ќе згаснат по референдумот, за мене овој септември има 29 дена

    Ефтов: Многу кариери ќе згаснат по референдумот, за мене овој септември има 29 дена

(Фејсбук статус на новинарот Васко Ефтов) “Mногумина ве разочараа за референдумот. Исто така ќе има многумина од кои ќе бидете позитивно изненадени. Многу кариери ќе згаснат по референдумот. Многу нови

Read Full Article

Тони Михајловски кон Ванковска: Подобро да замолчиш, оваа власт е ваше дело

    Тони Михајловски кон Ванковска: Подобро да замолчиш, оваа власт е ваше дело

Вчера професорката Ванковска изрази сомневање дека парламентарното мнозинство потребно за уставните измени е веќе обезбедено така што дел од пратениците на опозицијата веќе се „купени“ од страна на Заев и

Read Full Article

Миленко: Стана јасно кој го украде од ВМРО и предаде на СДСМ програмот за победа на Избори (ВИДЕО)

    Миленко: Стана јасно кој го украде од ВМРО и предаде на СДСМ програмот за победа на Избори (ВИДЕО)

Миленко Неделковски во видео го коментира статусот на Бобан Нонковиќ во кој тој шпекулира околу можноста денес да е откриен кртот во ВМРО-ДПМНЕ кој им го дал програмот за работа

Read Full Article

Ванковска: Не сакам да вознемирувам, но имам информации дека се купени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

  Ванковска: Не сакам да вознемирувам, но имам информации дека се купени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Не сакам да вознемирувам непотребно, но од повеќе страни ми стасуваат информации дека во парламентот е веќе обезбедено двотретинско мнозинство

Read Full Article

Нина Јанева распали по колегите: Го изглеав спотов и видов многу мачиња кои во „режимот“ беа братчиња

  Нина Јанева распали по колегите: Го изглеав спотов и видов многу мачиња кои во „режимот“ беа братчиња

Пејачката Нина Јанева остро реагираше на „Излези ЗА европска Македонија“, официјалната песна и видео спот, на кој низа естрадни уметници

Read Full Article

Ирена Ристиќ приведена пред Влада, пробале во Бардовци да ја стават

  Ирена Ристиќ приведена пред Влада, пробале во Бардовци да ја стават

Актерката и активист Ирена Ристиќ синоќа била приведена од полицијата оти пред Влада чистела пикавци, а на социјалните мрежи се

Read Full Article

Пандов: Уставен суд не треба да го поништи референдумот – власта треба да ја добие пораката од граѓаните

  Пандов: Уставен суд не треба да го поништи референдумот – власта треба да ја добие пораката од граѓаните

Уставниот суд во среда треба да одлучува по иницијативата за оспорување на референдумот поднесена од повеќе субјекти, меѓу кои и

Read Full Article

Мицкоски до Заев: Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот, тој само да прифати дебата

  Мицкоски до Заев: Ќе му кажам на крајот од дуелот на Заев што мислам за бојкотот, тој само да прифати дебата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи му одговори на премиерот Зоран Заев на денешната изјава, откако лидерот на

Read Full Article

Софија Куновска до Заев: Еден закон за пушење не почитувате, камо ли друго

  Софија Куновска до Заев: Еден закон за пушење не почитувате, камо ли друго

Дечко, ај не шири демагогии туку прво престани да пушиш во работни простории. Еден закон за пушење не почитувате, камо

Read Full Article

НОВО