Став

 Breaking News

ФОТО: Исповед на таксистот кој го возел градоначалникот Стефан Богоев, правел свадба кога влегол во таксито

    ФОТО: Исповед на таксистот кој го возел градоначалникот Стефан Богоев, правел свадба кога влегол во таксито

Младиот градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, кој синоќа правеше свадба, на интересен и иновативен начин започнал да решава проблеми на граѓаните на Карпош. Една интересна ситуација објаснува универзитетскиот професор

Read Full Article

Скопјанецот од Драчево: Ме намести пријател, ме најдоа со негова помош, паркирав кога излегоа од бело комбе

    Скопјанецот од Драчево: Ме намести пријател, ме најдоа со негова помош, паркирав кога излегоа од бело комбе

Брутално претепаниот скопјанец за „Макфакс“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра, кои потоа ги вратил, но одбил да плати и камата.

Read Full Article

Исповед на момчето од Драчево: Јас го имав вратено долгот, тие ја бараа каматата

    Исповед на момчето од Драчево: Јас го имав вратено долгот, тие ја бараа каматата

Синоќа на улицата Методија Шаторов Шарло пред угостителски објект беше претепано 27 годишно момче од Драчево. Истото, во бессознание беше пренесено на Клинички центар во Скопје, каде и моментално се

Read Full Article

Толовски со прашања до пратениците: Да си ги одговорат пред да одлучат како понатаму

    Толовски со прашања до пратениците: Да си ги одговорат пред да одлучат како понатаму

Гледам пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кубурат со униформен став во врска со гласањето за промени на уставот. Еве неколку прашања за тие што се колебаат да застанат зад Втората страна, да

Read Full Article

Витанов: Ако на една фирма не и оде, не го менуваме името, туку луѓето кои ја водат (ВИДЕО)

  Витанов: Ако на една фирма не и оде, не го менуваме името, туку луѓето кои ја водат (ВИДЕО)

Поранешниот пратеник и заменик министер за економија, а денес успешен менаџер Зоран Витанов на гостувањето во „24 Анализа“. Нему свои

Read Full Article

ЗОШТО, ВЛАДИКО? – Распали по Пимен прилепскиот Протоереј

  ЗОШТО, ВЛАДИКО? – Распали по Пимен прилепскиот Протоереј

ЗОШТО, ВЛАДИКО? МИТРОПОЛИТ ПИМЕН 28. мај 2018 г.: Ние искрено се надеваме дека нема да отстапиме од нашето уставно име.

Read Full Article

Ванковска бојкотира и му се заблагодари на Димитар Апасиев за љубовта кон Македонија

  Ванковска бојкотира и му се заблагодари на Димитар Апасиев за љубовта кон Македонија

Никогаш не сум верувала во лидерски принцип и харизматска власт. Моќта треба да извира одоздола, таа е кај народот. Но,

Read Full Article

ФОТО: Пратеничката Нола ги разбуди сите, не кажа дали ќе гласа против Преспанскиот договор, за подоцна да го дополни статусот

  ФОТО: Пратеничката Нола ги разбуди сите, не кажа дали ќе гласа против Преспанскиот договор, за подоцна да го дополни статусот

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Нола Исмајлоска Старова предизвика емотивни реакции на социјалните мрежи откако објави навидум неодреден став како ќе се

Read Full Article

Магдалена Манаскова: Нема да гласам за промена на уставното име ниту на референдум

  Магдалена Манаскова: Нема да гласам за промена на уставното име ниту на референдум

Фејсбук профилот речиси никогаш не го користам за политички изјави и себепромоција. Но секогаш постојат исклучоци и за да нема

Read Full Article

Никола Мицевски: Немам намера да гласам за промена на името на земјата во која живееле моите предци

  Никола Мицевски: Немам намера да гласам за промена на името на земјата во која живееле моите предци

Почитувани, Јас Никола Мицевски. Како народен пратеник, со ваша подршка, избран сум на непосредни избори, да ги застапува и претставува

Read Full Article
1 2 3 56

НОВО