Интервјуа

 Breaking News

Никос Коѕијас: Се надевам дека граѓаните на Северна Македонија ќе гласаат позитивно на референдумот

    Никос Коѕијас: Се надевам дека граѓаните на Северна Македонија ќе гласаат позитивно на референдумот

Надеж дека граѓаните ќе гласаат позитивно на референдумот изрази шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за рускиот весник „Известија“, бидејќи смета дека договорот е добар, вин-вин и урамнотежен.

Read Full Article

Шекеринска: Имаме загарантиран идентитет кој со свој потпис го потврдува и Грција, еднаш засекогаш ни дава шанса, не само дома, не само во пријателски земји…

    Шекеринска: Имаме загарантиран идентитет кој со свој потпис го потврдува и Грција, еднаш засекогаш ни дава шанса, не само дома, не само во пријателски земји…

Клучната придобивка на овој договор е дека на сите нас, граѓани на државата, и особено на оние кои се Македонци и засегнати од овие идентитетски прашања, еднаш засекогаш ни дава

Read Full Article

Гаши: Беса ќе стане прв избор на Албанците, а соработката со ДУИ ќе биде многу тешка

    Гаши: Беса ќе стане прв избор на Албанците, а соработката со ДУИ ќе биде многу тешка

Разочарани сме и ние и граѓаните од поделбата на Беса, но ако покажеме добри резултати со нашата работа во Владата, Беса ќе стане прв избор на Албанците, вели Африм Гаши,

Read Full Article

Николоски: СДСМ ги изгуби изборите и спремни сме пак да го победиме на избори (Видео)

    Николоски: СДСМ ги изгуби изборите и спремни сме пак да го победиме на избори (Видео)

И утре да бидат, ние сме подготвени за избори, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во емисијата „Алфаскоп“ на Алфа ТВ. Николоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ го прави митинг веднаш откако

Read Full Article

ВИДЕО Интервју со Амди Бајрам: Јас морам да бидам со власта, зад добар коњ добра прашина се дига

  ВИДЕО Интервју со Амди Бајрам: Јас морам да бидам со власта, зад добар коњ добра прашина се дига

Секогаш пратеник од владиното парламентарно мнозинство, коалициски партнер на Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Никола Груевски, а сега и на Зоран

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Забрзано се засилува анти-владиното расположение кај народот

  Влатко Ѓорчев: Забрзано се засилува анти-владиното расположение кај народот

Опозициската ВМРО ДПМНЕ смета дека секојдневно забрзано се засилува анти-владиното расположение, што пак за нив е предизвик за новата политика

Read Full Article

САМСОНЕНКО: ГИ ОТФРЛАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ЗАМИНУВАМ, ЈАС ОСТАНУВАМ ВО ВАРДАР, ФК СО ИСТИ БУЏЕТ, РАКОМЕТНИОТ ТИМ СО -10%

  САМСОНЕНКО: ГИ ОТФРЛАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ЗАМИНУВАМ, ЈАС ОСТАНУВАМ ВО ВАРДАР, ФК СО ИСТИ БУЏЕТ, РАКОМЕТНИОТ ТИМ СО -10%

Околу Вардар се шират серија шпекулации за неговата иднина, се очекуваше официјално произнесување на газдата на трите клуба г-н Сергеј

Read Full Article

Интервју со Ѓорѓија Џорџ Атанасоски: За нападите кон етничкиот корен на Македонците

  Интервју со Ѓорѓија Џорџ Атанасоски: За нападите кон етничкиот корен на Македонците

Атанасоски е успешен бизнисмен во САД, и раководи со хај-тек компанијата Microflex, меѓу чии клиенти е и НАСА. Атанасоски е

Read Full Article

ЕКСКЛУЗИВНО: Утринско кафе со Велибор Џаровски – Џаро, денот го почнувам со кавга, но после тоа… на репертоарот следува…

  ЕКСКЛУЗИВНО: Утринско кафе со Велибор Џаровски – Џаро, денот го почнувам со кавга, но после тоа… на репертоарот следува…

Ранобудник сум, сеуште. Навика од млади години. Денот го почнувам со кавга. Мојата омилена кавга, со сопругата Виолета. Ништо страшно,

Read Full Article

Мирка Велиновска: Британски наплам пак ја изгоре Македонија

  Мирка Велиновска: Британски наплам пак ја изгоре Македонија

Срам ја покри нормалната Македонија. Историски ем по вторпат. Евро-атлански бројлери, кастрати, давајгази, диво месо, криминалци – сите до еден

Read Full Article

НОВО