Микрофон

 Breaking News

Апасиев расипувач на забави: Уставниот суд веќе има укинато БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР и тоа баш со Грција!

    Апасиев расипувач на забави: Уставниот суд веќе има укинато БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР и тоа баш со Грција!

За сите оние преплатени, а боси „специјални советници“ на Премиерот кои грешно го советуваат дека Уставниот суд на РМ не е надлежен за оценување на меѓународните договори – еве им

Read Full Article

Бејли: Вандализмот и насилството не се дел од демократското право, луѓето треба посмирено да се однесуваат, а полицијата демократски

    Бејли: Вандализмот и насилството не се дел од демократското право, луѓето треба посмирено да се однесуваат, а полицијата демократски

Одлуките во врска со договорот за името се во надлежност на Македонија и Грција. Ние како држава одсекогаш сме го поддржувале разрешувањето, но крајната одлука не беше наша, истакна денеска

Read Full Article

Иванов до Заев: Веднаш да покрене Импичмент, мојот став за името е конечен и покрај сите закани и притисоци

    Иванов до Заев: Веднаш да покрене Импичмент, мојот став за името е конечен и покрај сите закани и притисоци

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, реагира на сите изнесени невистини и закани од страна на Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во емисијата „Само Вистина“ на

Read Full Article

Да воведат нова награда: Нобелова награда за предавство – Колумна на Солза Грчева

    Да воведат нова награда: Нобелова награда за предавство – Колумна на Солза Грчева

Не го гледав срамниот чин на потпишување на безусловната капитулација, но некои инсерти сепак видов. Во стилот на Џемс Бонд стигна насмеаната капитулантска тајфа на глисери. После оние квадрицикли или

Read Full Article

Заев: Нема да дозволам никој да ја одземе шансата на граѓаните, ако мораме ќе направиме и импичмент

  Заев: Нема да дозволам никој да ја одземе шансата на граѓаните, ако мораме ќе направиме и импичмент

Дали планирате да го укрупнувате парламентарното мнозинство, гласеше прашањето на водителката на „Само вистина“ на Канал 5 во која вечерва

Read Full Article

Груевски до Заев: Прифати и спроведува промена на името „ерга омнес“ со промена на Уставот што недвосмислено влијае на менување на идентитетот

  Груевски до Заев: Прифати и спроведува промена на името „ерга омнес“ со промена на Уставот што недвосмислено влијае на менување на идентитетот

Фејсбук статус на Никола Груевски, ви го пренесуваме во целост: Најдобар демант за она што го говори Заев е факторот

Read Full Article

Михајло Димовски: Никако нема да се прекрстувам во нешто што не сум, не сум бил и никогаш нема да бидам!

  Михајло Димовски: Никако нема да се прекрстувам во нешто што не сум, не сум бил и никогаш нема да бидам!

„Пола година фарбаа низ Скопје по споменици, го изобличија градов од креч, фрлаа куртони со боја по секоја институција. Ја

Read Full Article

Илија Чашуле: Во деталите на договорот има многу сомнителни формулации, со длабоки последици

  Илија Чашуле: Во деталите на договорот има многу сомнителни формулации, со длабоки последици

Професорот Илија Чашуле преку статус објавен на социјалнитем мрежи вели дека не може да им се изначуди на некои интелектуалци

Read Full Article

Комити повторно повикуваат на улица: Или ќе излезете со народот или ќе изгорите во заборавот

  Комити повторно повикуваат на улица: Или ќе излезете со народот или ќе изгорите во заборавот

Навивачката група Комити попладнево излезе со став по вчерашните нереди пред Собранието. Од навивачката група повикуваат на улица. Вчера, за

Read Full Article

ВИДЕО: Сведоштво на акерката Арна Шијак која синоќа беше повредена од полицијата – Повредите ќе ги санирам и пак ќе бидам со вас

  ВИДЕО: Сведоштво на акерката Арна Шијак која синоќа беше повредена од полицијата – Повредите ќе ги санирам и пак ќе бидам со вас

Актерката Арна Шијак синоќа била повредена од шок бомбите кои полицијата ги испукала кон луѓето што протестираа пред македонското Собрание.

Read Full Article
1 2 3 44

НОВО