Македонија

 Breaking News

ФОТО: Полицијата ги стопира протестите кои стигнаа во близина на резиденцијата на Иванов

    ФОТО: Полицијата ги стопира протестите кои стигнаа во близина на резиденцијата на Иванов

Со патриотски песни, знамиња и пораки против промената на името и вечерва се одржа протест пред Собрание на Република Македонија. Демонстрантите потоа се упатија кон резиденцијата на претседателот Ѓорге Иванов,

Read Full Article

Пронајден Наум Петревски – потрагата по пејачот со среќен крај, сопругата на Наум открива што се случило

    Пронајден Наум Петревски – потрагата по пејачот со среќен крај, сопругата на Наум открива што се случило

Откако се прошири веста по медиумите дека јахтата на наум Петревски исчезнала во невремето во Сиднеј, додека тој ловел риба и се забавувал со уште 5 пријатели, доаѓаат среќни вести.

Read Full Article

Бејли: Вандализмот и насилството не се дел од демократското право, луѓето треба посмирено да се однесуваат, а полицијата демократски

    Бејли: Вандализмот и насилството не се дел од демократското право, луѓето треба посмирено да се однесуваат, а полицијата демократски

Одлуките во врска со договорот за името се во надлежност на Македонија и Грција. Ние како држава одсекогаш сме го поддржувале разрешувањето, но крајната одлука не беше наша, истакна денеска

Read Full Article

МВР со соопштение: Новинарот беше уапсен бидејќи одби да се легитмира

    МВР со соопштение: Новинарот беше уапсен бидејќи одби да се легитмира

МВР тврди дека новинарот на ТВ Сонце бил приведен бидејќи одбил да се легитимира. „Во врска со новинарот на порталот Инфомакс, ја информираме јавноста дека тој одбивал да се легитимира,

Read Full Article

Невидено досега: Како е уапсен новинарот што не го давал материјалот од протестот (ВИДЕО)

  Невидено досега: Како е уапсен новинарот што не го давал материјалот од протестот (ВИДЕО)

Во видеото објавено од порталот infomax.mk се гледа како со употреба на насилни средства полицијата го апси новинарот на оваа

Read Full Article

Ципрас: Во Отешево беше како на свадба

  Ципрас: Во Отешево беше како на свадба

По враќањето на грчка територија, грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека атмосферата на средбата во Отешево била многу добра и

Read Full Article

Следете ВО ЖИВО: Потпишување на договорот помеѓу Македонија и Грција

  Следете ВО ЖИВО: Потпишување на договорот помеѓу Македонија и Грција

Следете во живо, потпишување на договорот помеѓу Грција и Македонија. Во живо од грчкиот дел на Преспа, потоа следува ручек

Read Full Article

Детали: Под силно обезбедување ќе се потпише Договорот со Грција

  Детали: Под силно обезбедување ќе се потпише Договорот со Грција

Под зајакнати безбедносни мерки шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас утре во регионот на

Read Full Article

ЕКСКЛУЗИВНО: Заев и Ципрас со брод преку Преспанско Езеро ќе дојдат во Македонија, полицијата го обезбедуваат теренот, а Галичица специјалци

  ЕКСКЛУЗИВНО: Заев и Ципрас со брод преку Преспанско Езеро ќе дојдат во Македонија, полицијата го обезбедуваат теренот, а Галичица специјалци

Утре, недела, 17 јуни, договорот ќе биде потпишан во Преспа, на грчка територија помеѓу премиерите на Македонија и Грција, Заев

Read Full Article

Уживајте во продолжениот викенд – следниот неработен ден паѓа во четврток

  Уживајте во продолжениот викенд – следниот неработен ден паѓа во четврток

Пред нас се три слободни денови кои многу од граѓаните ги искористија за продолжен викенд надвор од Македонија, Според информации

Read Full Article
1 2 3 107

НОВО