Македонија

 Breaking News

Сите заедно да и помогнеме на Цаци

    Сите заедно да и помогнеме на Цаци

Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата.По итна хирушка интервенција, проследена со радиотерапија и девет циклуса

Read Full Article

Гласа Мелбурн, излегле само 7 луѓе од вкупно 104 запишани избирачи, гласа дијаспората, затворениците, болните и изнемоштените лица

    Гласа Мелбурн, излегле само 7 луѓе од вкупно 104 запишани избирачи, гласа дијаспората, затворениците, болните и изнемоштените лица

Изјаснувањето на референдумот почна и заврши во Мелбурн, Австралија, јавува Република. Од 104 пријавени избирачи своето право го искористиле 7 гласачи односно излезноста изнесувала 6,74 %. Во пресрет на утрешниот

Read Full Article

Фото: Мвр со детали, Сеат алтеа била пресретната од џип во центарот на Скопје

    Фото: Мвр со детали, Сеат алтеа била пресретната од џип во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 00,30 часот на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје, непознати лица од возило пукале во возилото „Сеат aлтеа“ со скопски регистарски ознаки, во

Read Full Article

Каде е најладно вечерва во Македонија, температурите драстично опаднаа (Фото)

    Каде е најладно вечерва во Македонија, температурите драстично опаднаа (Фото)

Иако е септември, времето во Македонија наликува на крај на ноември, особено во вечерните часови кога температурите опажаат и навистина е студено. Вечерва во Македонија најниската температура е 7 степени

Read Full Article

Македонците се помалку ја посетуваат Грција – повеќе патуваат во овие држави

  Македонците се помалку ја посетуваат Грција – повеќе патуваат во овие држави

Иако Грција важи за омирена туристичка дестинација за летување на Македонците, се чини дека бројката на граѓани кои ја посетуваат

Read Full Article

Пет болници во Македонија добија сертификат за квалитет

  Пет болници во Македонија добија сертификат за квалитет

На пет јавни здравствени установи: клиниките за ендокринологија, дијабетес и метаболички нарушувања, за детски болести, за нефрологија, Институтот за белодробни

Read Full Article

Следува промена на времето, што да очекуваме наредниве денови и температурата вечерва во Македонија

  Следува промена на времето, што да очекуваме наредниве денови и температурата вечерва во Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во западните и југозападните делови претпладне со услови за локален дожд. Ќе дува

Read Full Article

Добиваме 4 споени викенди – листа со неработни денови во 2019

  Добиваме 4 споени викенди – листа со неработни денови во 2019

Ова се неработните денови во 2019. За сите граѓани на РМ 1 Јануари (вторник), Нова Година 7 јануари (понеделник), Божик,

Read Full Article

ФОТО: Ниски температури низ Македонија, од петок и поголема промена

  ФОТО: Ниски температури низ Македонија, од петок и поголема промена

До утре времето ќе биде стабилно, со ниски утрински температури кои наместа ќе се спуштат и под нулата. Преку денот

Read Full Article

Во Македонија температури под нулата – УХМР најавува промена од петок

  Во Македонија температури под нулата – УХМР најавува промена од петок

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерен, локално повремено и засилен североисточен ветер. Утрото ќе биде студено и ведро.

Read Full Article
1 2 3 122

НОВО