ФОТО

 Breaking News

Пред Маја беше оженет со неа, ова е првата жена на Дарко Панчев (ФООТ)

    Пред Маја беше оженет со неа, ова е првата жена на Дарко Панчев (ФООТ)

Поранешниот фудбалер Дарко Панчев е во брак со пејачката Маја Гроздановска-Панчева веќе 15 години, со која ги имаат двете заеднички ќерки Надица и Марија. Но, за Дарко тоа е втор

Read Full Article

ФОТО: Протести пред домови на пратеници, полицијата ги обезбедува пратениците и штабовите на СДСМ

    ФОТО: Протести пред домови на пратеници, полицијата ги обезбедува пратениците и штабовите на СДСМ

Стотина граѓани се собрале пред домот на пратеникот на СДСМ од Велес, Панче Иванов, за да протестираат поради тоа што тој гласал за законот за двојазичнот, јавуваат за Република граѓани

Read Full Article

ФОТО: Груевски после судење си купи ѓеврек и јогурт – граѓаните се сликаа со него и го нарекуваа „Војвода“

    ФОТО: Груевски после судење си купи ѓеврек и јогурт – граѓаните се сликаа со него и го нарекуваа „Војвода“

Екс премиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ денеска по судењето во случајот „Тенк“ во кој СЈО го гони за набавка на државниот Мерцедес не сакаше да ги коментира вчерашните случувања

Read Full Article

Црно на бело: Сите пратеници што гласаа ЗА двојазичност во Македонија (комплетни собраниски списоци)

    Црно на бело: Сите пратеници што гласаа ЗА двојазичност во Македонија (комплетни собраниски списоци)

Пратениците од СДСМ и коалицијата Маја Морачанин, Ферид Мухиќ, Ивана Туфегиќ, Лилјана Поповска и Тања Ковачев не гласале за Законот за јазиците покажуваат собраниските листинзи. Според листингот, за Законот не

Read Full Article

ФОТО кое ќе ве насмее до солзи: Како охриѓанец паркира во Скопје и се штити од пајаци?

  ФОТО кое ќе ве насмее до солзи: Како охриѓанец паркира во Скопје и се штити од пајаци?

За некои работи не треба коментар…само фото. Оваа „орудие“ е најдоброто на свет. Слично на она со судијата кој си

Read Full Article

Очевидец раскажува: Утрово 08:20 падна карпата, за дел од секундата нашиот сограѓанин не заврши под карпата (ФОТО)

  Очевидец раскажува: Утрово 08:20 падна карпата, за дел од секундата нашиот сограѓанин не заврши под карпата (ФОТО)

„Денес во 08:20 часот по месноста на Долни дукани при самиот влев на Тополка во Вардар се одрона карпата од

Read Full Article

ФОТО: Голема карпа падна на излезот од Велес, граѓаните реагираат да се стават заштитни мрежи, за среќа нема повредени

  ФОТО: Голема карпа падна на излезот од Велес, граѓаните реагираат да се стават заштитни мрежи, за среќа нема повредени

Голема карпа денеска падна на излезот од Велес. Граѓаните на социјалните мрежи реагираат да се стават мрежи на сите карпи,

Read Full Article

Последната фотографија со другарките – Мина од својата моминска заминала директно во смрт при авионска несреќа во Иран (фото)

  Последната фотографија со другарките – Мина од својата моминска заминала директно во смрт при авионска несреќа во Иран (фото)

Турската телевизија NTV соопшти дека во авионската несреќа која се случи вчера во Иран, загинала ќерката на шефот на одборот

Read Full Article

Ова е најзгодната баба на Инстаграм – сите запрепастени од тоа колку години има (ФОТО)

  Ова е најзгодната баба на Инстаграм – сите запрепастени од тоа колку години има (ФОТО)

Кери Хилтон е најверојатно најмладата баба во Англија, а тамошните таблоиди ја прогласиле за најсекси баба на Инстаграм. Кога имала

Read Full Article

Кога Талат Џафери ќе се опушти на забава (ФОТО)

  Кога Талат Џафери ќе се опушти на забава (ФОТО)

Талат Џафери меѓу гостите на 32 роденден на пејачката и водителка Биг Мама. На пауза меѓу обврски, Џафери во опуштена

Read Full Article
1 2 3 33