Breaking News

  Вести

  ФОТО: Албанка која е сон на секој маж

      ФОТО: Албанка која е сон на секој маж

  Даниела Камберли, позната по уметничкото име Фиби, е албанска поп пејачка со прекрасен изглед. Родена е во Тирана, каде ја остварува својата музичка кариера. Згодната Фиби вежба редовно. Таа гордо

  Read Full Article

  Пилотот што Русија го обвини дека го урнал авионот МХ17 најден мртов

      Пилотот што Русија го обвини дека го урнал авионот МХ17 најден мртов

  Украинскиот пилот Владислав Волошин, кого Русија го обвини дека го соборил малезискиот авион МХ17 над Украина, е пронајден мртов во неговиот стан. На 17 јули 2014 боинг 777 на летот

  Read Full Article

  Не е се вистина: Митови за здравјето во кои не треба да веруваме!

    Не е се вистина: Митови за здравјето во кои не треба да веруваме!

  Постојат многу совети за здравјето кои се погрешни или не се научно докажани, а луѓето постојано ги применуваат. Ова се

  Read Full Article

  КАКО ДА СЕ ИЗМИЈАТ ПЕСТИЦИДИТЕ?

    КАКО ДА СЕ ИЗМИЈАТ ПЕСТИЦИДИТЕ?

  Дури и кај органски производи, според одредени студии, најдени се остатоци од пестициди и тоа до 11%. Значи, купувањето органски

  Read Full Article

  ВИДЕО: САД не сакале да ја бомбардираат СРЈ, туку некој друг

    ВИДЕО: САД не сакале да ја бомбардираат СРЈ, туку некој друг

  Америка не сакаше да нè бомбардира во 1999 година, некој друг, кој не беше моќен, го бараше тоа. Америка профитира

  Read Full Article

  Остров со површина поголема од Франција му се заканува на светот (ВИДЕО)

    Остров со површина поголема од Франција му се заканува на светот (ВИДЕО)

  Најголемото складише за пластика во светот, познато како „голем пацифички остров на ѓубрето“, сега има површина три пати поголема од

  Read Full Article
  Македонија
  ЗАБАВА
      Постои научно докажана причина зошто мажите се привлечени од големите женски задници

  Постои научно докажана причина зошто мажите се привлечени од големите женски задници

  Отсекогаш биле привлечни жените со големи задници, но едно истражување докажало дека не е токму тој заден дел најпривлечен за мажите. Истражувачите во областа на психологијата од Универзитет во Турција,

  Procitaj povejke
  Црна Хроника